اولین و بزرگترین مرجع تخصصی انیمیشن و کارتون‌

رکوردشکنی کمپانی "والت دیزنی" در سال 2016

ارسال شده در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۱

 

 

کمپانی والت دیزنی (به انگلیسی: Walt Disney Studios) در سال جاری میلادی یکی از رکوردهای صنعت سینما را شکست. این کمپانی بزرگ در سال 2016 که کمتر از یک هفته به پایان آن مانده، در مجموع فروش فیلم‌ها و انیمیشن‌های خود به درآمد 7 میلیارد دلاری رسیده است که بیش از 2700 میلیون دلار آن متعلق به کشور آمریکا و 4287 میلیون دلار آن مربوط به اکران جهانی بوده است. آخرین اثر منتشر شده توسط این کمپانی یعنی راگ وان: داستانی از جنگ ستارگان (به انگلیسی: Rogue One: A Star Wars Story) در حالی‌که تنها پنج روز از نمایش عمومی آن می‌گذرد، از مرز 290 میلیون دلار نیز عبور کرده است.

 

 

 

 

این ارقام فروش، علاوه بر تولیدات خود استودیوی والت دیزنی، آثار کمپانی‌هایی چون پیکسار (به انگلیسی: Pixar) ، مارول (به انگلیسی: Marvel) و لوکاس‌فیلم (به انگلیسی: Lucasfilm) را دربرمی‌گیرد که توزیع آن‌ها را بر دیزنی سپرده بودند. آلان هورن (به انگلیسی: Alan Horn) رئیس دیزنی در این رابطه می‌گوید: این موفقیت تاریخی دست یافتنی است. چراکه استودیوهای فیلم‌سازی ما نهایت تلاش خود را به عرصه گذاشتند و راوی داستان‌های بزرگی بودند که فارغ از هر نسل و جنس و مرزهای دنیا، تماشاگران را با خود همراه کردند.

 

 

 

 

از جمله فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی که در این سال توسط کمپانی‌های زیرمجموعه دیزنی عرضه شدند و موفقیت چشمگیری هم داشتند می‌توان به: کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (به انگلیسی: Captain America: Civil War)، در جستجوی دوری (به انگلیسی: Finding Dory) ، زوتوپیا (به انگلیسی: Zootopia)، کتاب جنگل (به انگلیسی: The Jungle Book)، دکتر استرنج (به انگلیسی: Doctor Strange) و فیلم سینمایی راگ وان: داستانی از جنگ ستارگان اشاره کرد.

 

نظرات

کمپانی‌ها

کمپانی دیزنی disney company


لوگو کمپانی پیکسار pixar company brand logo


لوگو کمپانی dws


لوگو کمپانی جیبلی ghibili company logo


dc universe company logo لوگو کمپانی دی سی یونیورس


کمپانی بلواسکای blueskye company


nickelodeon company کمپانی نیکلدیون


 کمپانی سونی sony company logo


 ایلومینیشن illumination کمپانی


کمپانی مارول marvel


کمپانی لگو

سری-کامل-کارتون-بابا-لنگ-درازسری-کامل-کارتون-آنی-شرلی-با-
خانواده-دکتر-ارنستسری-کامل-کارتون-زنان-کوچک-
  گزارش مشکل در محتوا