اولین و بزرگترین مرجع تخصصی انیمیشن و کارتون‌

[باکس آفیس] پیروزی دوباره جنگ ستارگان در اولین هفته از سال جدید (30 دسامبر 2016 تا 1 ژانویه 2017)

ارسال شده در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴

 

 

با آمدن سال جدید حالا با قطعیت می‌توان گفت که سال 2016 با تعداد 725 عنوان فیلم و در حدود 11.3 میلیارد دلار، رسما بزرگترین سال در فروش داخلی (ایالات متحده) می‌باشد. در این میان کمپانی والت دیزنی با بیش از 3 میلیارد دلار فروش در گیشه رتبه اول را به خود اختصاص داده است که در میان پرفروش‌ترین عناوین امسال این کمپانی می‌توان به انیمیشن موفق "در جستجوی دوری – Finding Dory" اشاره کرد. همچنین فیلم جنگ ستارگان (به انگلیسی: Rogue One) همانند دو هفته گذشته این هفته نیز با فروش 49.5 میلیون دلار در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت که روی هم رفته با گذشت 18 روز از زمان اکرانش نزدیک به 440 میلیون دلار فروش داشته است. در ادامه مطلب جدول باکس آفیس این هفته (30 دسامبر 2016 تا 1 ژانویه 2017) آمده است.

 

 

 

 

در جایگاه دوم نیز همانند هفته گذشته، محصول جدید کمپانی ایلومینیشن، انیمیشن سینمایی "آواز – Sing" قرار دارد. این پویانمایی توانست در دومین هفته اکرانش با فروش 42.8 میلیون دلاری خود در مجموع به 166.4 میلیون دلار فروش داخلی دست یابد. فیلم سینمایی مسافران (به انگلیسی: Passengers) نیز همانند هفته گذشته جایگاه سوم را به خود اختصاص داد و با فروش هفتگی معادل 16.2 میلیون دلار، در مجموع به فروش داخلی 61.5 میلیون دلار دست یافت.

 

 

 

 

این هفته کمپانی والت‌دیزنی علاوه بر در اختیار داشتن رتبه اول، رتبه چهار را نیز با انیمیشن "موانا – Moana" در اختیار دارد. این پویانمایی در هفته ششم اکرانش با فروشی معادل 10.9 میلیون دلار دوباره به نیمه بالای جدول باکس آفیس بازگشت و در مجموع به فروش جهانی معادل 402.5 میلیون دلار دست یافت. مابقی عناوین باکس آفیس در جدول همراه با میزان فروش این آخر هفته و فروش کل آمده است.

نظرات

کمپانی‌ها

کمپانی دیزنی disney company


لوگو کمپانی پیکسار pixar company brand logo


لوگو کمپانی dws


لوگو کمپانی جیبلی ghibili company logo


dc universe company logo لوگو کمپانی دی سی یونیورس


کمپانی بلواسکای blueskye company


nickelodeon company کمپانی نیکلدیون


 کمپانی سونی sony company logo


 ایلومینیشن illumination کمپانی


کمپانی مارول marvel


کمپانی لگو

سری-کامل-کارتون-بابا-لنگ-درازسری-کامل-کارتون-آنی-شرلی-با-
خانواده-دکتر-ارنستسری-کامل-کارتون-زنان-کوچک-
  گزارش مشکل در محتوا